Με πλούσια συμμετοχή αθλητών και αθλητριών μας πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 29/5, στο Στάδιο του Άγιου Κοσμά οι Διασυλλογικοί Αγώνες της κατηγορίας Παίδων – Κορασίδων. Όπως κάθε χρόνο σχεδόν, παρά τις κάποιες απουσίες λόγω τραυματισμών, οι αθλήτριές μας ήρθαν πρώτες στην βαθμολογία τους, ενώ στην συνολική βαθμολογία ο Σύλλογός μας πήρε την 2η θέση ανάμεσα σε 44 Συλλόγους.

Διακρίσεις και μετάλλια πήραν ο Γιώργος Τζοβανάκης (1η θέση στα 800 μέτρα), ο Γιώργος Στρατίκης με τον Άγγελο Λυβέρη (2ος και 3ος αντίστοιχα στο άλμα επί κοντώ), ο Ορέστης Κωνσταντινίδης (2ος στο μήκος), η Μαρία Κούρτη (2η στα 800 μέτρα), η Μαρία Παπασταματίου (2η στο ύψος), η Ιωάννα Παπαδημητρίου (1η στο άλμα επί κοντώ), η Στεφανία Μαρία Πανάνου και η Αικατερίνη Τελίδη (1η και 2η αντίστοιχα στην σφυροβολία), η Ελένη Δήμα και η Μελίνα Κέντρο (2η και 3η αντίστοιχα στον ακοντισμό).

Συγχαρητήρια σε όλους και όλες και καλή επιτυχία στους Πανελλήνιους Αγώνες.

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΣΥΝΟΛΟ
1ος ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 154 57 211
2ος ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 40 145,5 185,5
3ος ΘΕΡΣΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 61 82 143
4ος ΟΦΚΑ Α.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 104 18 122
5ος ΓΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 51 56,5 107,5
6ος ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ ΜΕΓΑΡΑ 28 75 103
7ος ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΠΟ 41 58 99
8ος ΓΣ ΒΕΛΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ 38 46 84
9ος ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ’90 ΑΙΓΑΛΕΩ 32 35 67
10ος ΑΟ ΕΡΜΗΣ 9 53 62
11ος ΑΟ Σ.ΛΟΥΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 34 28 62
12ος ΓΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 19 39 58
13ος ΓΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Γ.ΠΑΛΑΣΚΑ 0 56 56
14ος ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ 27 16 43
15ος ΟΑ ΚΟΥΡΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ 18 24 42
16ος ΑΓΣ ΑΙΟΛΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 18 21 39
17ος ΑΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΠΑΝΘΗΡΕΣ 18 21 39
18ος ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 25 14 39
19ος ΓΕ ΠΟΡΟΥ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ 0 36 36
20ος ΑΟ ΣΤΙΒΟΥ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 13 21 34
21ος ΓΣ ΑΘΛΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ-ΔΡΑΠETΣΩΝΑΣ 0 33 33
22ος ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΙΛΙΟΥ 24 3 27
23ος ΑΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 11 13 24
24ος ΓΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 3 21 24
25ος ΓΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 11 9 20
26ος ΦΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΤΑΥΡΟΥ-ΜΟΣΧΑΤΟΥ 6 11 17
27ος ΑΟ ΝΕΩΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ(ΑΟΝΑ) 11 0 11
28ος ΟΦΚΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 0 11 11
29ος ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΟΜ.ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 8 0 8
30ος ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΙΕΡΟΘΕΟΥ 0 6 6
31ος ΣΕΔΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 0 5 5
32ος ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ 0 1 1
33ος ΑΟ ΑΕΤΟΙ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 0 0 0
34ος ΑΟ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΑΣΚΗΣΗ-ΥΓΕΙΑ 0 0 0
35ος ΑΟΚΑ ΔΥΤ.ΑΤΤΙΚΗΣ 0 0 0
36ος ΑΡΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ ΓΣ 0 0 0
37ος ΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ “Ο ΑΙΑΣ” 0 0 0
38ος ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 0 0 0
39ος ΓΣ ΑΕΘΛΟΝ ΙΛΙΟΥ 0 0 0
40ος ΓΣ ΜΕΓΑΡΩΝ 0 0 0
41ος ΓΣ ΣΑΛΑΜΙΝΟΣ 0 0 0
42ος ΔΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 0 0 0
43ος ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 0 0 0
44ος ΥΠΕΡΙΩΝΑΣ ΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 0 0 0

 

Τμήμα Στίβου ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.