Στα Κυανέρυθρα το UNICEF Trophy για 2η συνεχόμενη χρονιά
ΑΚΑΔΗΜΙΑ
BASKET
ΓΕΝΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Το τμήμα Basket του Πανιωνίου αποτελεί ένα από 13 τμήματα του συλλόγου
Εγκατάσταση
Η εγκατάσταση του Basket βρίσκεται στα Κλειστά Γήπεδα Α.Βαρίκας και Α.Κορωνάιος. Η είσοδο στις εγκαταστάσεις βρίσκεται από την οδό Αγίου Ανδρέα 16, Νέα Σμύρνη
Αθλητές
Το τμήμα σήμερα αριθμεί πάνω από 300 αθλητές.
Εγγραφές
Οι εγγραφές στο τμήμα γίνονται στην γραμματεία Basket του συλλόγου που βρίσκεται στην Αγίου Ανδρέα 16, Νέα Σμύρνη.
Για την εγγραφή στα τμήματα Basket του Πανιωνίου θα πρεπει να κατατεθεί κάρτα υγείας αθλητή υπογεγραμμένη από καρδιολόγο.
ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ
Ακαδημία
Junior
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2017 & 2018
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα & Τετάρτη (18:00 με 19:30)
Σάββατο & Κυριακή (12:00 με 13:30)
Προπονητές
Φότο Φάμπιο
Κομψέλης Γιώργος
Πεσκατζίου Κατερίνα
Λάζαρης Αλέξανδρος
Εγκαταστάσεις
Κλειστό Γήπεδο Α. Βαρίκας
Κλειστό Γήπεδο Α. Κορωναίος
Γήπεδο ΛΑΝΣ
Ακαδημία
Ορφέας A
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2014, 2015, 2016
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή (19:00 με 20:30)
Σάββατο (13:00 με 14:30)
Προπονητές
Πεσκατζίου Κατερίνα
Φότο Φάμπιο
Κομψέλης Γιώργος
Εγκαταστάσεις
Κλειστό Γήπεδο Α. Βαρίκας
Κλειστό Γήπεδο Α. Κορωναίος
Γήπεδο ΛΑΝΣ
Ακαδημία
Πάνθηρες A
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2013 & 2014
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή (19:00 με 20:30)
Σάββατο ή Κυριακή Αγώνας (ώρα κατόπιν συνεννόησης με τον προπονητή)
Προπονητές
Μακαριάδης Μάνος
Εγκαταστάσεις
Κλειστό Γήπεδο Α. Βαρίκας
Κλειστό Γήπεδο Α. Κορωναίος
Γήπεδο ΛΑΝΣ
Ακαδημία
Ίωνες A
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2013 & 2014
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή (19:00 με 20:30)
Σάββατο ή Κυριακή Αγώνας (ώρα κατόπιν συνεννόησης με τον προπονητή)
Προπονητές
Πλέστης Πέτρος
Φότο Φάμπιο
Εγκαταστάσεις
Κλειστό Γήπεδο Α. Βαρίκας
Κλειστό Γήπεδο Α. Κορωναίος
Γήπεδο ΛΑΝΣ
Ακαδημία
Ορφέας Β
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2013
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τρίτη, Πέμπτη, Παρασκευή (19:00 με 20:30)
Σάββατο ή Κυριακή Αγώνας (ώρα κατόπιν συνεννόησης με τον προπονητή)
Προπονητές
Μούστας Γιώργος
Εγκαταστάσεις
Κλειστό Γήπεδο Α. Βαρίκας
Κλειστό Γήπεδο Α. Κορωναίος
Γήπεδο ΛΑΝΣ
Ακαδημία
Πάνθηρες Β
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2011 & 2012
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή (18:00 με 19:30)
Σάββατο ή Κυριακή Αγώνας (ώρα κατόπιν συνεννόησης με τον προπονητή)
Προπονητές
Πλέστης Πέτρος
Εγκαταστάσεις
Κλειστό Γήπεδο Α. Βαρίκας
Κλειστό Γήπεδο Α. Κορωναίος
Γήπεδο ΛΑΝΣ
Ακαδημία
Ίωνες Β
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2011 & 2012
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή (18:00 με 19:30)
Σάββατο ή Κυριακή Αγώνας (ώρα κατόπιν συνεννόησης με τον προπονητή)
Προπονητές
Καλούδης Άρης
Κωνσταντώνης Θανάσης
Εγκαταστάσεις
Κλειστό Γήπεδο Α. Βαρίκας
Κλειστό Γήπεδο Α. Κορωναίος
Γήπεδο ΛΑΝΣ
Ακαδημία
Ορφέας Γ
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2011 & 2012
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή (18:00 με 19:30)
Σάββατο ή Κυριακή Αγώνας (ώρα κατόπιν συνεννόησης με τον προπονητή)
Προπονητές
Σιδέρης Γιώργος
Εγκαταστάσεις
Κλειστό Γήπεδο Α. Βαρίκας
Κλειστό Γήπεδο Α. Κορωναίος
Γήπεδο ΛΑΝΣ
Ακαδημία
Πάνθηρες Γ
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2009 & 2010
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή (20:00 με 21:30)
Σάββατο ή Κυριακή Αγώνας (ώρα κατόπιν συνεννόησης με τον προπονητή)
Προπονητές
Μιχαηλίδης Αλέξανδρος
Εγκαταστάσεις
Κλειστό Γήπεδο Α. Βαρίκας
Κλειστό Γήπεδο Α. Κορωναίος
Γήπεδο ΛΑΝΣ
Ακαδημία
Ίωνες Γ
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2009 & 2010
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή (20:00 με 21:30)
Σάββατο ή Κυριακή Αγώνας (ώρα κατόπιν συνεννόησης με τον προπονητή)
Προπονητές
Πλέστης Πέτρος
Εγκαταστάσεις
Κλειστό Γήπεδο Α. Βαρίκας
Κλειστό Γήπεδο Α. Κορωναίος
Γήπεδο ΛΑΝΣ
Ακαδημία
Ορφέας Δ
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2009 & 2010
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή (20:00 με 21:30)
Σάββατο ή Κυριακή Αγώνας (ώρα κατόπιν συνεννόησης με τον προπονητή)
Προπονητές
Παναγόπουλος Γιώργος
Μακαριάδης Μάνος
Εγκαταστάσεις
Κλειστό Γήπεδο Α. Βαρίκας
Κλειστό Γήπεδο Α. Κορωναίος
Γήπεδο ΛΑΝΣ
Ακαδημία
Παίδες
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2007 & 2008
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Πέμπτη, Παρασκευή (20:00 με 21:30)
Τρίτη Αγώνας (ώρα κατόπιν συνεννόησης με τον προπονητή)
Σάββατο & Κυριακή (ώρα προπόνησης κατόπιν συνεννόησης με τον προπονητή)
Προπονητές
Κοψιάς Παντελής
Κωνσταντώνης Θανάσης
Εγκαταστάσεις
Κλειστό Γήπεδο Α. Βαρίκας
Ακαδημία
Έφηβοι
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2005 & 2006
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Πέμπτη, Παρασκευή (21:30 με 23:00)
Τρίτη Αγώνας (ώρα κατόπιν συνεννόησης με τον προπονητή)
Σάββατο & Κυριακή (ώρα προπόνησης κατόπιν συνεννόησης με τον προπονητή)
Προπονητές
Καλούδης Άρης
Μιχαηλίδης Αλέξανδρος
Εγκαταστάσεις
Κλειστό Γήπεδο Α. Βαρίκας
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
Διεύθυνση
Ιωάννου Χρυσοστόμου 1, Νέα Σμύρνη, 17122
Τηλέφωνα Επικοινωνίας
Κεντρική Γραμματεία
210 93 52 939
Δευτ - Παρασκ 9:00 - 21:00 & Σάβ 10:00 - 14:00
Κεντρικά Γραφεία
210 93 43 723
Δευτ - Παρασκ 10:00 - 14:00 & 18:00 - 21:00
Ακαδημία Ποδοσφαίρου
210 93 28 902
Δευτ - Παρασκ 17:00 - 21:00
Ακαδημία Basket
210 93 39 335
Volley
693 27 86 014
Δευτ - Παρασκ 17:00 - 21:00
Δευτ - Παρασκ 17:00 - 21:00
Στίβος
210 93 28 903
Δευτ - Παρασκ 17:00 - 21:00
Water Polo
210 93 17 055
Δευτ - Παρασκ 17:00 - 21:00
Ενόργανη Γυμναστική
210 93 22 232
Δευτ - Παρασκ 17:00 - 21:00
Κολύμβηση
210 93 52 939
Δευτ - Παρασκ 9:00 - 21:00 & Σάβ 10:00 - 14:00
Σκάκι
E-sports
694 55 53 593
694 26 53 992
Δευτ - Παρασκ 17:00 - 21:00
Δευτ - Παρασκ 17:00 - 21:00
Ping Pong
690 61 17 590
Δευτ - Παρασκ 17:00 - 21:00