Καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένο το 2024
ΑΚΑΔΗΜΙΑ
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ
ΓΕΝΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Το τμήμα ακαδημίας Ποδοσφαίρου του Πανιωνίου αποτελεί ένα από 13 τμήματα του συλλόγου
Εγκατάσταση
Η εγκατάσταση του Ποδοσφαίρου βρίσκεται στα γήπεδα Λαύρας Αργυρούπολης, Renti Arena, 5χ5 του 1ου Δημοτικού Σχολείου Νέας Σμύρνης, 5χ5 της Οδού Ραιδεστού στη Νέα Σμύρνη και στο 5χ5 των εγκαταστάσεων του Πανιωνίου Γ.Σ.Σ.
Αθλητές
Το τμήμα σήμερα αριθμεί πάνω από 500 αθλητές.
Εγγραφές
Οι εγγραφές στο τμήμα γίνονται στην γραμματεία ποδοσφαίρου του συλλόγου που βρίσκεται στην Ιωάννου Χρυσοστόμου 1, Νέα Σμύρνη (είσοδος από Θύρα 5-6).
Για την εγγραφή στα τμήματα Ποδοσφαίρου του Πανιωνίου θα πρεπει να κατατεθεί κάρτα υγείας αθλητή υπογεγραμμένη από καρδιολόγο.
ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ
Αγωνιστικό
Κ17
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2007
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή (15:15 με 16:45)
Προπονητές
Λαμπαδινός Γιώργος
Εγκαταστάσεις
Λαύρα Αργυρούπολης
Αγωνιστικό
Κ16
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2008
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή (16:00 με 17:30)
Προπονητές
Καραγιαννάκης Γρηγόριος
Εγκαταστάσεις
Renti Arena
Αγωνιστικό
Κ15
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2009
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή (15:15 με 16:45)
Προπονητές
Κιούπκιολης Θάνος
Εγκαταστάσεις
Λαύρα Αργυρούπολης
Αγωνιστικό
Κ14
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2010
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή (17:30 με 19:00)
Προπονητές
Κάλφας Χάρης
Εγκαταστάσεις
Renti Arena
Αγωνιστικό
Κ13
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2011 & 2012
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Τρίτη, Πέμπτη, (17:30 με 19:00)
Παρασκευή (18:30 με 20:00)
Προπονητές
Μούτος Γιώργος
Εγκαταστάσεις
Renti Arena
Αγωνιστικό
Κ12
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2012 & 2013
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Τρίτη, Τετάρτη, (17:30 με 19:00)
Παρασκευή, (18:30 με 20:00)
Προπονητές
Βερόπουλος Δημήτρης
Εγκαταστάσεις
Renti Arena
Προ-Αγωνιστικό
Κ16
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2008
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή (16:00 με 17:30)
Προπονητές
Κάφαλης Κων/νος
Εγκαταστάσεις
Renti Arena
Προ-Αγωνιστικό
Κ15
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2009 & 2010
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή (17:30 με 19:00)
Προπονητές
Καραγιαννάκης Γρηγόρης
Εγκαταστάσεις
Renti Arena
Αγωνιστικό
Τερματοφυλάκων
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2009 έως 2012
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα & Τρίτη (17:30 με 19:00)
Προπονητές
Βακερλής Στράτος
Εγκαταστάσεις
Renti Arena
ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΜΑΖΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
Μαζικό
Κ16
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2007 έως 2009
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή (21:30 με 22:30)
Προπονητές
Χασιώτης Στυλιανός
Εγκαταστάσεις
1ο Δημ Σχολείο Ν. Σμυρνης
Μαζικό
Κ15 Α
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2009 & 2010
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Τρίτη, Πέμπτη, (20:30 με 21:30)
Σάββατο (13:00 με 14:00)
Προπονητές
Βερόπουλος Δημήτρης
Εγκαταστάσεις
1ο Δημ Σχολείο Ν. Σμύρνης
5χ5 Πανιωνίου
Μαζικό
Κ15 Β
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2009 & 2010
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή (20:30 με 21:30)
Προπονητές
Βλάχος Γιάννης
Εγκαταστάσεις
1ο Δημ Σχολείο Ν. Σμύρνης
Μαζικό
Κ15 Γ
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2009 & 2010
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Τρίτη, Πέμπτη (20:30 με 21:30)
Σάββατο (12:30 με 13:30)
Προπονητές
Φύτρος Γιώργος
Εγκαταστάσεις
5χ5 Πανιωνίου
Μαζικό
Κ14
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2011 έως 2013
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή (20:30 με 21:30)
Προπονητές
Χάιτας Μπάμπης
Εγκαταστάσεις
5χ5 Πανιωνίου
Μαζικό
Κ13 Α
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2011 & 2012
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή (19:30 με 20:30)
Προπονητές
Βλάχος Γιάννης
Εγκαταστάσεις
1ο Δημ Σχολείο Ν. Σμύρνης
Μαζικό
Κ13 Β
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2011 & 2012
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή (18:30 με 19:30)
Προπονητές
Γιάννακας Κώστας
Εγκαταστάσεις
1ο Δημ Σχολείο Ν. Σμύρνης
Μαζικό
Κ13 Γ
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2011 & 2012
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Τρίτη, Πέμπτη (19:30 με 20:30)
Σάββατο (13:00 με 14:00)
Προπονητές
Σαϊπάς Μπάμπης
Εγκαταστάσεις
1ο Δημ Σχολείο Ν.Σμύρνης
5χ5 Οδός Ραιδεστού Ν. Σμύρνη
Μαζικό
Κ11 Α
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2013 & 2014
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή (17:30 με 18:30)
Προπονητές
Γιάννακας Κώνσταντίνος
Εγκαταστάσεις
1ο Δημ Σχολείο Ν. Σμύρνης
Μαζικό
Κ11 Β
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2013 & 2014
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Τρίτη, Πέμπτη (18:30 με 19:30)
Σάββατο (12:00 με 13:00)
Προπονητές
Σαϊπάς Μπάμπης
Εγκαταστάσεις
1ο Δημ Σχολείο Ν.Σμύρνης
5χ5 Οδός Ραιδεστού Ν. Σμύρνη
Μαζικό
Κ11 Γ
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2013 & 2014
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή (19:30 με 20:30)
Προπονητές
Ηλίας Γεώργιος
Εγκαταστάσεις
5χ5 Πανιωνίου
Μαζικό
Κ11 Δ
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2013 & 2014
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή (18:00 με 19:00)
Προπονητές
Κωβαίος Γιώργος
Εγκαταστάσεις
5χ5 Οδός Ραιδεστού Ν. Σμύρνη
Μαζικό
Κ11 Ε
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2013 & 2014
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Τρίτη, Πέμπτη (16:30 με 17:30)
Σάββατο (14:00 με 15:00)
Προπονητές
Κωβαίος Γιώργος
Εγκαταστάσεις
5χ5 Οδός Ραιδεστού Ν. Σμύρνη
Μαζικό
Κ9 Α
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2015 & 2016
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή (18:30 με 19:30)
Προπονητές
Ηλίας Γεώργιος
Εγκαταστάσεις
5χ5 Πανιωνίου
Μαζικό
Κ9 Β
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2017 & 2018
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Τρίτη, Πέμπτη (19:30 με 20:30)
Σάββατο (9:30 με 10:30)
Προπονητές
Μαύρος Ουμβέρτος
Εγκαταστάσεις
5χ5 Πανιωνίου
Μαζικό
Κ9 Δ
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2015 & 2016
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή (16:30 με 17:30)
Προπονητές
Κωβαίος Γιώργος
Εγκαταστάσεις
5χ5 Πανιωνίου
Μαζικό
Κ9 Γ
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2015 & 2016
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή (19:00 με 20:00)
Προπονητές
Κωβαίος Γιώργος
Εγκαταστάσεις
5χ5 Οδός Ραιδεστού Ν. Σμύρνη
Μαζικό
Κ9 Ε
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2015 & 2016
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Τρίτη, Πέμπτη (17:10 με 18:00)
Σάββατο (15:00 με 16:00)
Προπονητές
Γάκης Δημήτρης
Εγκαταστάσεις
5χ5 Οδός Ραιδεστού Ν. Σμύρνη
Μαζικό
Κ7 Α
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2017 & 2018
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Τρίτη, Πέμπτη (18:30 με 19:30)
Σάββατο (11:00 με 12:00)
Προπονητές
Μαύρος Ουμβέρτος
Εγκαταστάσεις
5χ5 Οδός Ραιδεστού Ν. Σμύρνη
Μαζικό
Κ7 Β
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2017 & 2018
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή (17:30 με 18:30)
Προπονητές
Κακαριάρης Θάνος
Εγκαταστάσεις
5χ5 Πανιωνίου
Μαζικό
Κ6
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2018 & 2020
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Σάββατο & Κυριακή (10:30 με 11:30)
Προπονητές
Κακαριάρης Θάνος
Εγκαταστάσεις
5χ5 Πανιωνίου
ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ & FUTSAL
Αγωνιστικό
Futsal Κ14
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2010
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Τρίτη, (18:00 με 19:00)
Προπονητές
Σκιάνης Γιάννης
Εγκαταστάσεις
Renti Arena
Αγωνιστικό
Futsal Κ13
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2013
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Δευτέρα, (18:00 με 19:00)
Προπονητές
Σκιάνης Γιάννης
Εγκαταστάσεις
Renti Arena
Αγωνιστικό
Futsal Κ12
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2012
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Πέμπτη (18:00 με 19:00)
Προπονητές
Σκιάνης Γιάννης
Εγκαταστάσεις
Renti Arena
Μαζικό
Κορίτσια Κ14
Αφορά παιδιά γεννημένα το 2010 & 2013
Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
Τρίτη, Πέμπτη (17:30 με 18:30)
Σάββατο (11:30 με 12:30)
Προπονητές
Γεωργακοπούλου Μαρίνα
Εγκαταστάσεις
5χ5 Πανιωνίου
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
Διεύθυνση
Ιωάννου Χρυσοστόμου 1, Νέα Σμύρνη, 17122
Τηλέφωνα Επικοινωνίας
Κεντρική Γραμματεία
210 93 52 939
Δευτ - Παρασκ 9:00 - 21:00 & Σάβ 10:00 - 14:00
Κεντρικά Γραφεία
210 93 43 723
Δευτ - Παρασκ 10:00 - 14:00 & 18:00 - 21:00
Ακαδημία Ποδοσφαίρου
210 93 28 902
Δευτ - Παρασκ 17:00 - 21:00
Ακαδημία Basket
210 93 39 335
Volley
693 27 86 014
Δευτ - Παρασκ 17:00 - 21:00
Δευτ - Παρασκ 17:00 - 21:00
Στίβος
210 93 28 903
Δευτ - Παρασκ 17:00 - 21:00
Water Polo
210 93 17 055
Δευτ - Παρασκ 17:00 - 21:00
Ενόργανη Γυμναστική
210 93 22 232
Δευτ - Παρασκ 17:00 - 21:00
Κολύμβηση
210 93 52 939
Δευτ - Παρασκ 9:00 - 21:00 & Σάβ 10:00 - 14:00
Σκάκι
E-sports
694 55 53 593
694 26 53 992
Δευτ - Παρασκ 17:00 - 21:00
Δευτ - Παρασκ 17:00 - 21:00
Ping Pong
690 61 17 590
Δευτ - Παρασκ 17:00 - 21:00